XV RAJD PAMIĘCI ZASŁUŻONYCH PABIANICZAN
5 listopada grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w XV Rajdzie Pamięci Zasłużonych Pabianiczan. Celem rajdu było przybliżenie uczestnikom rajdu wiedzy o Rodzinie Staszewskich, kształtowanie postaw patriotycznych, szacunku dla tradycji regionu oraz popularyzacja czynnej formy wypoczynku.
Trasa przebiegała ulicą Grobelną, Kilińskiego, Moniuszki, Południową, Jana Pawła II, Sempołowskiej, Matejki, Orlą, Konopnickiej, Zamkową i Warszawską. Młodzież po drodze zatrzymała się w trzech punktach kontrolnych: na bulwarach należało rozwiązać test dotyczący pabianickiego PTTK, przy stadionie PTC uczniowie wzięli udział w konkurencjach sprawnościowych, a w SP5 odpowiadali na pytania dotyczące postaci Kazika Staszewskiego i jego ojca, Stanisława.
Opiekę podczas rajdu sprawowali pani Magdalena Więckowska oraz panowie Tomasz Madaliński i Andrzej Pasiński.