Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe
W dniu 29.09.2011r. na obiekcie MOSiR-u „ Lewityn”odbyły się Mistrzostwa Powiatu Pabianickiego w sztafetowych biegach przełajowych w kategorii dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych.
Reprezentacja dziewcząt naszego Gimnazjum, pod opieką p. A. Stępińskiej i p. D. Gwiazdowskiej, nie miała sobie równych. Dziewczęta z bardzo dużą przewagą wygrały biegi i zajęły I miejsce w Powiecie. Dziewczęta wystąpiły w następującym składzie:
10. Aleksandra Kurzawa 1g

Rezerwowe: Magda Rynkiewicz 2h, Aleksandra Kwiatkowska 1c, Paulina Góral 1c, Marta Szabelak 1c

Drużyna chłopców stoczyła bardzo zacięty pojedynek z przedstawicielami innych gimnazjów i w klasyfikacji generalnej reprezentacja chłopców z Gimnazjum nr 3 zajęła II miejsce w Powiecie.
Opiekę nad reprezentacją chłopców sprawowali nauczyciele w-f: p. D. Lewandowska, p. A. Dobroszek, p. P. Kasza. Drużynę stanowili: