Nowa pracownia multimedialna
Gimnazjum nr 3 w Pabianicach staje się powoli najnowocześniejszą szkołą w mieście. W ostatnich tygodniach szkoła nawiązała współpracę ze Szkołą Języków Obcych Language School, mieszczącej się na ulicy Grobelnej 7. Współpraca ta zaowocowała konkretnymi i wymiernymi efektami. Wyremontowano jedną ze szkolnych pracowni, która wyposażona została w nowoczesny sprzęt multimedialny, czyli dotykową tablicę interaktywną, rzutnik, laptop dla nauczyciela i oprogramowanie do nauki języków obcych. Dzięki współpracy z Language School nauczanie gimnazjalistów języków obcych oraz innych przedmiotów stanie się atrakcyjniejsze i bardziej efektywne. Szczególnie tablica interaktywna posiada funkcje, którymi nie dysponują inne środki dydaktyczne, jak: wczytywanie notatek z tablicy do pamięci komputera, odtwarzanie filmów z możliwością wykonywania notatek bezpośrednio na pojedynczych kadrach, praca z aplikacjami komputerowymi na powierzchni tablicy.
To już trzecia tablica interaktywna, która działa w szkole. Dodać należy, że zakupu tablic dokonano w każdym przypadku ze środków pozabudżetowych. W planach dyrektora Włodzimierza Stanka jest zgromadzenie środków na kolejne dwie tablice, które zapewnią dostęp do nowoczesnych technologii dla wszystkich grup przedmiotów nauczanych w szkole.