Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
W związku z Europejskim Rokiem Wolontariatu w dniu 2 grudnia b. r. członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z koordynatorami pracy wolontarystycznej p. Magdaleną Pinterą-Wall i p. Justyną Zbierkowską uczestniczyli w VI Pabianickich Obchodach Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach.
Program uroczystości powstał z inicjatywy Ośrodka Profilaktyki i Integracji Społecznej oraz grupy wolontarystycznej w nim działającej „Agrafka”.
Na deskach MOK – u, czekało na widzów wiele atrakcji, m. in.: pokaz tańca grupy„SoFreshCrew” oraz Marcina Mrozińskiego, finalisty telewizyjnego programu „YouCan Dance”, występ muzyczny Pani Iwony Ościk, uczestniczki programu „X Factor” oraz gościa specjalnego czyli Pani Kasi Popowskiej, uczestniczka programu „Mam Talent”.
Ten wyjątkowy dzień uświetnili również swym występem zagraniczni wolontariusze z Fundacji FERSO, został wyświetlony film z życzeniami dla pabianickich wolontariuszy od siatkarzy reprezentujących Polskę m. in Mariusza Wlazły.
Pod koniec uroczystości nastąpiło oficjalne podsumowanie Pabianickiego projektu "WolonDARiusz- bohater w Twoim mieście".

Pedagodzy szkolni bardzo dziękują wszystkim członkom Szkolnego Klubu Wolontariatu z naszego Gimnazjum za bezinteresowne uczestnictwo
w akcjach charytatywnych, za oddanie i serce, które wkładają w pomoc innym.

Dziękujemy, że jesteście :)