Przedstawienie teatralne: „Bajki, które się popsuły, a potem naprawiły”
22 i 23 marca w naszej szkole odbyło się podsumowanie i zaprezentowanie projektu edukacyjnego w formie przedstawienia teatralnego. Tematem były „Bajki, które się popsuły, a potem naprawiły”. Uczniowie, biorący udział w projekcie, dokonali adaptacji scenicznej znanych baśni o Czerwonym Kapturku, Jasiu i Małgosi, Królewnie Śnieżce i krasnoludkach oraz legendy o Smoku Wawelskim. W zabawny sposób przedstawili przygody „czarnych charakterów”, które zbuntowały się, odeszły ze swoich bajek, robiąc tym wiele zamieszania. Na szczęście Baba Jaga, Zła Królowa, Wilk i Smok wrócili na swoje miejsca i „naprawili” „zepsute” opowieści. Największy aplauz wywołał rumak, którego dosiadał książę ratujący Śnieżkę. Aktorzy ze swym spektaklem występowali 10 razy. Ich widzami byli uczniowie szkół podstawowych nr 1, 3, 8, 9, 17 oraz przedszkolaki z PM nr 16 w Pabianicach. Wszystkim widzom przedstawienie bardzo się podobało. W postacie bohaterów wcielili się:
Śnieżka – Natalia Góra
Zła Królowa – Agnieszka Widz
Książę – Mateusz Jurek
Koń – Patryk Nowakowski
Krasnoludki – Paulina Łoś, Michał Czekalski, Krystian Rzepecki, Bartek Sysio, Adam Sokołowski, Rafał Rudnicki

Czerwony Kapturek – Natalia Otocka
Babcia – Martyna Juśkiewicz
Gajowy – Konrad Bączyk
Wilk – Ola Strzyczkowska

Jaś i Małgosia – Katarzna Przybysz, Adrianna Sobczak
Baba Jaga – Paulina Jach

Smok Wawelski – Klaudia Parafianowicz
Szewczyk Dratewka – Bartek Szymczak
Król Krak – Małgorzata Getner

Narratorzy – Aneta Retelewska, Marta Kubiak

Opiekę nad projektem sprawowały: p. Monika Jaworska i Izabela Zakrzewska.