XXXV Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym
W dniu 11 maja 2012 roku na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Sieradzu odbyły się Eliminacje Wojewódzkie XXXV Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. W Turnieju brały udział 22 szkoły podstawowe i 22 gimnazja. Program przedstawiał się następująco:
- 9.00 rejestracja zawodników (otrzymanie numerów startowych, losowanie numeru obowiązkowej trasy w Miasteczku Ruchu Drogowego);
- 10.00 uroczystość otwarcia;
- 10.15 tor przeszkód (tarka, przedmiot do przewożenia, łezka, bramka wisząca, slalom z ograniczeniem, zatrzymanie w miejscu);
- 12.00 Miasteczko Ruchu Drogowego (każdy zawodnik jechał wg wcześniej wylosowanej trasy);
- 13.00 posiłek;
- 13.30 test wiedzy ( test wielokrotnego wyboru - 25 pytań);
- 14.30 udzielanie pomocy przedmedycznej (nasi uczniowie wylosowali „rana cięta oka”);
- 16.00 uroczyste zakończenie Turnieju;
Zawody były bardzo męczące, ponieważ odbywały się przy 30 stopniowym upale.
Zwycięzcami po raz kolejny zostały drużyny z Koluszek.
Drużyna z naszej szkoły w składzie: Franek Podborski z kl. 3b, Kamil Sokalski z kl. 2f, Piotr Sosiński z kl. 2g przed zawodami ćwiczyła na torze przeszkód wypożyczonym ze Szkoły Podstawowej nr 3. Uczniowie przygotowywali się w czasie majowej przerwy i przez kilka dni przed zawodami. Turniej ukończyli na dobrym 13 miejscu. Wszyscy zawodnicy otrzymali upominki od organizatorów, a dla szkoły apteczkę pierwszej pomocy. Do zawodów uczniów przygotowała nauczycielka zajęć technicznych p. Irena Gawrońska.