Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - Edycja 2012
Dnia 20 kwietnia odbyły się eliminacje powiatowe Turnieju BRD organizowane przez Komendę Powiatową Policji w Pabianicach. Turniej odbył się na terenie Szkoły Podstawowej nr 3. Uczniowie naszej szkoły Kamil Sokalski z kl. 2f, Piotr Sosiński z kl. 2g i Franciszek Podborski z kl. 3b zajęli pierwsze miejsce wśród pięciu startujących gimnazjów. Franek najlepiej ze wszystkich uczestników turnieju napisał test ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Eliminacje składały się z trzech części. Najpierw uczniowie pisali test, następnie zaliczali tor przeszkód ustawiony na sali gimnastycznej. Trzecia część to obserwowana i oceniana przez policjantów jazda w miasteczku ruchu drogowego. Gratulacje i nagrody wręczał Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego wraz z przedstawicielem Starostwa Powiatowego w Pabianicach. Zwycięska drużyna naszego gimnazjum będzie reprezentować powiat pabianicki w eliminacjach wojewódzkich.
Opiekę nad uczniami sprawowała p. I. Gawrońska.