Wycieczka klas 3D i 2C na Wyżynę ¦l±sk±
Dnia 11 maja 2012 odbyła się wycieczka na Wyżynę ¦l±sk±, w której uczestniczyły klasy 3D i 2C. Opiekunami były p.p. Urszula Węgrzyn-Skrzydlewska, Monika Jaworska i Ewa Widz.
Zwiedzali¶my Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku w Chorzowie. W godzinach porannych uczestniczyli¶my w zajęciach edukacyjnych w Planetarium ¦l±skim. Uczniowie zdobyli wiedzę o Układzie Słonecznym, gwiazdozbiorach nieba letniego i zimowego, konsekwencjach ruchów Ziemi i wielu innych faktach astronomicznych. Następnie młodzież wzięła udział w ¶wietnej zabawie w Parku Linowym. Uczniowie mieli okazję wykazać się sprawno¶ci± fizyczn±, równowag± i opanowaniem własnych lęków i emocji.
Po obiedzie zwiedzali¶my ¦l±skie ZOO, w którym zgromadzono ok. 400 gatunków przedstawicieli fauny z różnych kontynentów.
Na koniec podziwiali¶my XIV-wieczny zamek w Będzinie, wybudowany przez Kazimierza Wielkiego na Szlaku Orlich Gniazd.