Dzień Sportu
W dniu 1.06.2012r. w Dniu Dziecka w naszym gimnazjum został zorganizowany Dzień Sportu. Wszystkie klasy brały udział w konkursach sportowych, które miały odbyć się na boisku szkolnym. Pogoda jednak spłatała nam figla i musieliśmy przenieść się ze wszystkimi konkurencjami do szkoły. W międzyczasie, klasy I i II wzięły udział w Kursie I pomocy przedmedycznej, którą przeprowadzili harcerze z Harcerskiego Patrolu Ratunkowego, natomiast klasy III mogły uczestniczyć w pokazach multimedialnych nt. „Wpływ narkotyków i dopalaczy na organizm człowieka” oraz „Kim jest Joseph Kony?”
Rywalizacja sportowa polegała na zaliczeniu następujących konkurencji sportowych:
• Strzały do bramki
• Rzuty do kosza
• Skoki dodawane
• Rzuty ringiem do celu
Uczniowie poszczególnych klas walczyli o tytuł najbardziej usportowionej klasy 2012r.
Najlepsze okazały się:
I miejsce - klasa IIg
II miejsce - klasa IIc
III miejsce – klasa IIa

Uczniowie otrzymali w nagrodę dyplomy i trochę słodyczy dla klasy.
Nad przebiegiem całości czuwali nauczyciele wychowania fizycznego we współpracy z Samorządem Szkolnym.