IV Wojewódzki Konkurs Matematyczny „Jantar”
25 maja 2012 r, w Gimnazjum nr 2 w Wieluniu, odbył się finał IV Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „Jantar”. Organizatorem konkursu było Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe i Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu, a honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Wielunia - pan Janusz Antczak.
Konkurs od samego początku, jest to już jego czwarta edycja, budzi wielkie zainteresowanie – w tym roku przystąpiło do niego ponad 140 szkół z całego województwa. Składa się z dwóch etapów: etap szkolny pisało ponad 2100 uczniów, z czego 113 osób zakwalifikowało się do etapu finałowego- wojewódzkiego.
Nasze gimnazjum po raz drugi wzięło udział w konkursie. W etapie szkolnym
z zadaniami zmagało się 63 uczniów, 4 z nich zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego. Byli to:
Michalina Sadowska z kl. I f
Maria Napieralska z kl. I i
Agnieszka Widz z kl. II b
Franciszek Podborski z kl. III b

W finale - podobnie jak w etapie szkolnym - uczniowie (każdy w swojej kategorii) rozwiązywali 5 zadań przygotowanych przez ekspertów z Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego.
Miło nam poinformować, że Franciszek Podborski – uczeń p. Danuty Daszyńskiej – zajął III miejsce w kategorii klas trzecich i znalazł się w gronie laureatów konkursu.
Laureatowi i finalistkom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów matematycznych.