XI edycja Powiatowego Konkursu Fizycznego
W dn. 9.05.12 w Gimnazjum nr 3 w Pabianicach odbyła się XI edycja Powiatowego Konkursu Fizycznego pod patronatem Starosty Powiatowego P. Krzysztofa Habury. Organizatorem Konkursu, jak co roku, byli nauczyciele fizyki Gimnazjum nr 3 w Pabianicach p. Bożena Szczecińska, p. Zofia Tuzikiewicz, p. Andrzej Mielczarek oraz p. Anna Hartleb z PODN. Konkurs w tym roku odbywał się pod hasłem „ Własności materii” i składał się z dwóch części. W pierwszej, uczniowie rozwiązywali test wielokrotnego wyboru, w drugiej części zadania otwarte, w tym jedno doświadczalne. W konkursie uczestniczyło 16 uczniów z pięciu gimnazjów Powiatu Pabianickiego.
Miło nam poinformować, że uczennica naszego gimnazjum z kl. 3g Paulina Klewin zajęła drugie miejsce. Opiekunem Pauliny jest p. Bożena Szczecińska. Konkurs wygrał uczeń Gimnazjum z Piątkowiska Maciej Bartoszek.