Lekcja języka niemieckiego
W dniu 22 marca 2012 r. odbyły się dni otwarte w Gimnazjum nr 3. W ramach promocji szkoły prowadzono lekcje otwarte. Na lekcję języka niemieckiego zaproszono sześć klas z różnych szkół podstawowych z terenu Pabianic. Pan Krzysztof Snochowski – nauczyciel języka niemieckiego przygotował lekcję pokazową dla szóstoklasistów z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, którą zaprezentował w pracowni nr 13. Temat zajęć brzmiał „Deutsch macht Spaβ. Deutsch ist super.”, czyli „Niemiecki sprawia przyjemność. Niemiecki jest super.” Celem lekcji było udowodnienie uczniom, że nauka języka niemieckiego może być zabawą i może sprawiać radość. Uczniowie dowiedzieli się, w jakich państwach językiem urzędowym jest język niemiecki oraz uzyskali podstawowe informacje o krajach niemieckojęzycznych. Uczniowie z powodzeniem rozpoznawali zwroty i słówka, co sprawiało im ogromną radość. Ich entuzjazm i zaangażowanie podczas lekcji były dowodem na to, że nauka języka niemieckiego to czysta przyjemność.