Olimpiada łódzka
Uczniowie Gimnazjum nr 2 i 3 wzięli udział w finale Olimpiady „Wiedza o Regionie Łódzkim” zorganizowanej przez stowarzyszenie Związek Gmin i Powiatów Regionu Łódzkiego.
- Najpierw pisaliśmy testy w szkołach, następnie dwójka najlepszych uczniów z danej placówki pojechała na finał do Łodzi – mówiła Monika Rykała, finalistka z Gimnazjum nr 3. Wraz z nią do finału dostała się Paulina Klewin, opiekunami byli p. Andrzej Pasiński i p. Katarzyna Jurek. Z Gimnazjum nr 2 udział wzięły: Zuzanna Chojnacka i Katarzyna Trynkler pod opieką p. Aleksandra Dudy, opiekuna szkolnego koła PTTK.
Finał odbył się w dużej sali obrad Urzędu Miasta Łodzi, gdzie przyjechało prawie stu gimnazjalistów z województwa. Uczniowie rozwiązywali testy z wiedzy o regionie łódzkim.
- Mieszkam w Kolumnie, dlatego nie miałam kłopotu z pytaniem o szlak młynów nad Grabią – stwierdziła Katarzyna Trynkler.
Finał olimpiady poprowadzili wiceprzewodniczący stowarzyszenia: Ryszard Bonisławski, senator, autor filmów dokumentalnych i Jacek Walczak, prezydent Sieradza (na zdjęciu).
- Nie zajęłyśmy medalowego miejsca, ale nagrodą jest wiedza o tym, że województwo łódzkie ma bardzo dużo atrakcyjnych miejsc, o których tak mało wiemy – podsumowała zadowolona Zuzanna Chojnacka.

tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości p. Aleksandra Dudy