VIII edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Weź byka za rogi”
Dnia 8 maja 2012 r. odbyła się VIII edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Weź byka za rogi”. Wzięło w nim udział 5 drużyn z gimnazjów powiatu pabianickiego. Pierwsza część konkursu polegała na napisaniu dyktanda przygotowanego w tym roku przez p. Tomasza Klimka z Gimnazjum nr 1 w Pabianicach. Tytuł Mistrza Ortografii uzyskała Marta Jerzak z Gimnazjum w Ksawerowie, zaś wicemistrzyniami zostały: Anita Oleszczak i Aleksandra Bałazińska z Gimnazjum nr 1 w Pabianicach. Cały turniej wygrały uczennice z naszej szkoły: Jesika Feliś (3j), Ewelina Klimczak (3j), Daria Łopatecka (3b) i Paulina Klewin (3g). Uczniów do konkursu przygotowały p. Urszula Węgrzyn-Skrzydlewska i p. Agnieszka Jaworska. Konkurs został objęty patronatem przez Starostę Powiatu Pabianickiego p. Krzysztofa Haburę, który ufundował nagrody. Organizatorkami były: p. Izabela Zakrzewska i p. Monika Jaworska.