III Mistrzostwa Powiatu Pabianickiego w Pływaniu
Dnia 15.06.2012r., po raz kolejny zostały zorganizowane przez Pabianickie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, przy współudziale Starostwa Powiatowego, MOSiR-u i nauczycieli pabianickich szkół, III Mistrzostwa Powiatu Pabianickiego w pływaniu o Puchar Starosty Pabianickiego. Jest to impreza cykliczna, w której od samego początku nasze Gimnazjum bierze udział i jest zawsze licznie reprezentowane.

Uczniowie naszego gimnazjum startowali we wszystkich konkurencjach wśród kategorii dziewcząt i chłopców: 50m stylem: grzbietowym, klasycznym, dowolnym oraz 25m stylem motylkowym. Każdy zawodnik mógł wystartować w dwóch konkurencjach.
Uczniów do zawodów przygotowała p. Joanna Nowak.
Nasze osiągnięcia to I miejsce drużynowo dla Gimnazjum nr 3 w kategorii dziewcząt, w składzie:
• Paulina Lewowska 3i
• Izabela Ciołkiewicz 3i
• Monika Rykała 3g
• Anna Jankowska 2f
• Zofia Durajska 3b
• Anna Grelus 3b
• Michalina Sadowska 1f
• Magdalena Rynkiewicz 2h

Indywidualne osiągnięcia dziewcząt:
Paulina Lewowska - III miejsce w stylu dowolnym oraz III miejsce w stylu klasycznym
Monika Rykała - I miejsce w stylu grzbietowym oraz IV miejsce w stylu motylkowym
Anna Jankowska - II miejsce w stylu klasycznym
Zofia Durajska - II miejsce w stylu dowolnym
Michalina Sadowska - IV miejsce w stylu grzbietowym
Anna Grelus - III miejsce w stylu grzbietowym

W kategorii chłopców drużynowo nasze gimnazjum zajęło III miejsce, chłopców reprezentowało 2 uczniów: Bartosz Strobin 3d oraz Konrad Rafałek 3f.

Indywidualne osiągnięcia chłopców to:
Bartosz Strobin - I miejsce w stylu grzbietowym
Konrad Rafałem - II miejsce w stylu motylkowym oraz VI miejsce w stylu dowolnym