IX Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego
30 marca odbył się w Gimnazjum nr 2 finał IX Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego pod tytułem „Reisen machen klug – am Bodensee (Podróże kształcą – nad Jeziorem Bodeńskim)”. W konkursie wzięło udział 7 szkół gimnazjalnych z naszego powiatu. Miło nam poinformować, że nasza szkoła zajęła zaszczytne trzecie miejsce. Gimnazjum nr 3 reprezentowali: Paulina Klewin (III G), Michał Guzenda (III D) i Przemysław Pułanecki (II E).
Uczestnicy konkursu musieli opanować wiedzę dotyczącą geografii, historii i kultury rejonu Jeziora Bodeńskiego oraz opracować w języku niemieckim słownictwo dotyczące podróży. Jednym z zadań było odegranie scenki w hotelowej recepcji, oczywiście w języku niemieckim.
Honorowym gościem konkursu był Konsul Republiki Austrii – pan Szczepan Miłosz, który wręczył uczniom nagrody i pogratulował zdobytej wiedzy.
Do konkursu młodzież naszego gimnazjum przygotował zespół germanistów: pani Dyrektor Ilona Paszkiewicz oraz nauczyciele pani Małgorzata Pacześ-Górna, pan Tomasz Madaliński i pan Krzysztof Snochowski.