Wycieczka klas 3F i 2F w Góry ¦więtokrzyskie
Dnia 10 maja 2012 odbyła się wycieczka w Góry ¦więtokrzyskie, w której uczestniczyły klasy 3F i 2F. Opiekunami byli: p.p.  Władysława Widz, Ewa Widz, Katarzyna Jurek, Marek Słowik. Zwiedzali¶my pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, poznali¶my barwn± historię jego życia i twórczo¶ci. Następnie podziwiali¶my uroki Jaskini Raj - najpiękniejszej groty krasowej w Polsce. Uczniowie zobaczyli wszystkie rodzaje form naciekowych: stalaktyty, stalagmity, stalagnaty (kolumny), kurtyny, draperie, a także perły jaskiniowe. Następnie udali¶my się do Nowej Słupi, gdzie Drog± Królewsk± przybyli¶my na ¦więty Krzyż (Łysa Góra 595 m.n.p.m) Uczniowie zwiedzili ¶wi±tynię i kryptę Jeremiego Wi¶niowieckiego, którego zabalsamowane zwłoki wystawione s± w szklanej trumnie. Na koniec zobaczyli¶my jedno z najstarszych i najsłynniejszych drzew w Polsce - D±b Bartek w Zagnańsku.