II Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Piękno i różnorodność opisów przyrody w literaturze”
 18 grudnia 2012 r. odbyło się spotkanie w Bibliotece Pedagogicznej w Pabianicach, podczas którego ogłoszono wyniki II Powiatowego Konkursu Czytelniczego.
Celem konkursu było propagowanie idei czytelnictwa, kształcenie zdolności odbioru różnych tekstów kultury oraz uwrażliwienie na bogactwo środków poetyckiego wyrazu.
Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów – zwycięzców etapu szkolnego: Katarzyna Duda- kl. II F, Mateusz Jurek – kl. III B, Agnieszka Widz- kl. III B.
I miejsce zdobyła – Agnieszka Widz, natomiast Kasia Duda i Mateusz Jurek uzyskali tytuły finalistów konkursu.
Uczniów przygotowały panie: Izabela Zakrzewska i Małgorzata Brzezińska.
Nagrody ufundował PODNiDM z dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.