Warsztaty językowe w Londynie
W dniach od 5 do 10 października dzięki pani Sylwii Pelizg 9 uczennic naszej szkoły wzięło udział w warsztatach językowych z języka angielskiego, które odbyły się w Londynie. Uczniowie pojechali pod opieką p. Marka Słowika. W ramach programu warsztatów można było zwiedzić takie miejsca jak Tower of London, Tower Bridge, St. Paul’s Cathedral, Millennium Bridge, Westminster Abbey, Houses of Parliament, Big Ben, Buckingham Pallace, St. James Park, Muzeum Historii Naturalnej, Science Museum, Muzeum Figur Woskowych, British Museum. Można było podziwiać piękne widoki z London Eye, być w Greenwich na południku “0”. Po Londynie można było poruszać się różnego rodzaju środkami lokomocji takimi jak: metro, kolej, rejs statkiem po Tamizie, oraz kolejką naziemną. Była również okazja na zakupy na Oxford Street, Regent Street, Piccadilly Circus czy Trafalgar Square, a ci którzy mieli dużo pieniędzy mogli zrobić zakupy u Harrods’a. Dzięki zakwaterowaniu u rodzin stworzona została doskonała okazja do poznania zwyczajów panujących w Anglii oraz doświadczyć zróżnicowania kulturowego i etnicznego społeczeństwa brytyjskiego. Ze swojej strony jako opiekun tej grupy zachęcam wszystkich uczniówdo wzięcia udziału w takich warsztatach w przyszłości.