Lekcje muzealne w Muzeum m. Pabianic
W listopadzie nasza szkoła rozpoczęła cykl wycieczek muzealnych dla uczniów klas III i II.
W tym celu klasy wychodziły do Muzeum m. Pabianic na spotkania ze sztuką.
Okazją do tego stała się wystawa pt.: „ Ścieżki pamięci… Pozostały tylko kamienie” oraz prelekcja przedstawiciela Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Łodzi p. Szymona Zadumińskiego. Prelekcja, pt.: „Z Judaizmem na Ty” – przybliżała nam wiedzę o tradycjach i obyczajach żydowskich. Obok zdjęć mogliśmy obejrzeć judaica obrazujące bogatą kulturę i religię narodu żydowskiego, m.in. balsaminki, jad, czyli wskaźnik do czytania Tory, jarmułki, mezuzy, świeczniki chanukowe i menorę.
Będąc w muzeum obejrzeliśmy wystawę pt.: „Pozdrowienia z Pabianic. Miasto na starej pocztówce”. Po prezentacji rozwiązywaliśmy krzyżówkę, będącą sprawdzianem znajomości ulic i miejsc dawnych Pabianic. Graliśmy także w grę planszową z pytaniami i zadaniami w tym temacie.
Oglądaliśmy także wystawę z okazji 100 – lecia pabianickiego harcerstwa „ Historia w lilijkę wpleciona…” a także wystawę przyrodniczą „Fauna Polski”.
Organizatorkami tych zajęć były panie – Wioletta Sobieraj i Beata Debich. Celem – kształtowanie wrażliwości estetycznej młodzieży i zainteresowanie sztuką poprzez obecność w instytucjach kultury naszego miasta.