Koncert w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia
W tym roku rozpoczęliśmy współpracę z Państwową Szkołą Muzyczną I i II stopnia w Pabianicach w celu propagowania kultury muzycznej wśród młodzieży.
Wielu naszych uczniów jest także uczniami PSM I i II st. co stwarza okazję do organizowania takich koncertów.
Inicjatorką tych koncertów jest p. Wioletta Sobieraj – nauczyciel muzyki w naszej szkole. Koordynatorką i organizatorką z ramienia szkoły muzycznej jest p. Małgorzata Karcz – nauczyciel i akompaniator tej szkoły.
Klasy I a, b i c naszego gimnazjum miały okazję wysłuchać pięknych utworów w wykonaniu uczniów:
1. Magdaleny Czestkowskiej - skrzypce
2. Aleksandry Starowicz – klarnet
3. Natalii Niedzińskiej – flet
4. Natalii Wierzbowskiej – skrzypce
5. Bartka Baranowskiego – akordeon
6. Bartka Likońskiego – klarnet
7. Martyny Idasiak – kontrabas

8. Młodzieżowej Kameralnej Orkiestry Smyczkowej prowadzonej przez p. Rafała Rydygera.
Koncert bardzo się wszystkim podobał, a był okazją do odkrywania piękna muzyki oraz poszerzania wiedzy z zakresu sztuki muzycznej.