Pokazowa Lekcja Badmintona
W dniu 28.09.2012r. w Gimnazjum nr 3 odbyła się pokazowa lekcja badmintona zorganizowana przez metodyka PODNiDM w Pabianicach p. E. Milczarek. Na lekcję licznie przybyli zaproszeni nauczyciele wychowania fizycznego ze szkół naszego Powiatu. Lekcja została poprowadzona przez nauczyciela wf Gimnazjum nr 3 – p. D. Gwiazdowską wraz z trenerem badmintona Uczniowskiego Klubu Sportowego „KORONA” Pabianice - p. R. Grendą w klasie 2f dziewcząt. Ponadto w lekcji uczestniczyli również trener badmintona p. Z. Pintera oraz zawodnicy klubu UKS „KORONA” Pabianice i jednocześnie uczniowie naszego Gimnazjum: Natalia Mróz z kl.2a i Patryk Janiczek z kl.2e.
Lekcja miała na celu popularyzację badmintona w wydaniu rekreacyjnym, upowszechnienie różnych form aktywnego spędzania czasu w gronie rówieśników, zasad współpracy oraz zdrowej rywalizacji.