Rajd pieszy „Śladami kultury żydowskiej w Pabianicach”
15 listopada reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w rajdzie pieszym „Śladami kultury żydowskiej w Pabianicach” zorganizowanym przez Zespół Szkół Prywatnych „Heureka” w Pabianicach, Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Pabianicach oraz Muzeum Miasta Pabianic. Celem rajdu było propagowanie wśród dzieci, młodzieży i mieszkańców historii i tradycji miasta uwarunkowanej różnorodnością wyznaniową pabianiczan, promocja postawy poszanowania innych poglądów, wierzeń i upodobań oraz aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.
Trasa przebiegała od cmentarza żydowskiego przy ulicy Jana Pawła II, ulicą Wodną, bulwarami Feliksa Kruschego, ulicą Bóźniczną, Warszawską, Zamkową aż do Muzeum Miasta Pabianic.
Młodzież zapaliła znicze pod tablicą upamiętniającą istnienie synagogi na ul. Bóźnicznej a w Muzeum Miasta Pabianic obejrzała wystawę „Ścieżki pamięci… Pozostały tylko kamienie” dotyczącą cmentarzy żydowskich na terenie województwa łódzkiego.
Na mecie na wszystkich uczestników rajdu czekał poczęstunek. Opiekę nad młodzieżą pełnił pan Tomasz Madaliński.