III Powiatowy konkurs na miniaturę literacką w języku angielskim „Mini - Saga competition
11 grudnia 2012 r. o godz. 18 w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Pabianicach odbyło się wręczenie nagród i prezentacja nagrodzonych prac III Powiatowego konkursu na miniaturę literacką w języku angielskim „Mini - Saga competition" .
Na konkurs wpłynęło 112 prac (64 ze szkół podstawowych i 48 z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych) z terenu miasta i powiatu pabianickiego.

Jury przyznało nagrody i wyróżnienia uczniom w następujących kategoriach:
- Kategoria: mini saga komiks - klasy I - IV
- Kategoria: mini saga komiks - klasy V - VI
- Kategoria: miniatura literacka - gimnazja
I m-ce Viktor van Wijngaarden (kl. Id) - Gimnazjum nr 3 w Pabianicach (opiekun p. M. Kęcik)
II m-ce Aleksandra Miller (kl. IIf) - Gimnazjum nr 3 w Pabianicach (opiekun p. A. Krajewska)
III m-ce Katarzyna Gładkiewicz - Gimnazjum im. św. Wincentego a'Paulo w Pabianicach
Wyróżnienie: Mikołaj Grzegorz - Gimnazjum w Piątkowisku
- Kategoria: miniatura literacka - szkoły ponadgimnazjalne