Święto Patrona Szkoły „Tadeuszki”
Z okazji Święta Patrona Szkoły 29 września Samorząd Szkolny zorganizował dla wszystkich uczniów zabawę, która miała na celu upowszechnienie i utrwalenie wiedzy o Tadeuszu Kościuszce. Na terenie całej szkoły ukryto koperty z pytaniami dotyczącymi życia naszego patrona. Uczniowie, którzy je znaleźli i znali odpowiedzi na pytania, otrzymali słodkie nagrody.

Tradycyjnie, jak co roku, organizowany jest w naszej szkole konkurs dla uczniów klas pierwszych o patronie szkoły Tadeuszu Kościuszce. Przygotowały konkurs: p. Barbara Grzesiak i p. Jolanta Marczuk. Dnia 9 października 2012 r. odbyły się eliminacje do konkursu, w których wzięło udział 13 uczniów z klas pierwszych. Do finału zakwalifikowało się 7 uczniów, którzy uzyskali największą ilość punktów. Oto ich nazwiska:
- Urbańczyk Agata
- Dyba Julia
- Fijołek Julia
- Staszek Alicja
- Kirsz Hubert
- Witasik Agnieszka
- Paszkiewicz Krystian

Finał konkursu odbył się 6 listopada 2012 r. Wszyscy finaliści odpowiadali na takie same pytania (cztery rundy), a następnie mieli możliwość wyboru pytań o różnym stopniu trudności za 4 lub 2 punkty. O rozstrzygnięciu konkursu zadecydowała dogrywka między dwoma uczennicami: Julią Dybą i Julią Fijołek, które wykazały się ogromną wiedzą
o Tadeuszu Kościuszce, Panoramie Racławickiej i Kopcu Kościuszki.
A oto zwycięzcy:
Julia Dyba - I miejsce,
Julia Fijołek – II miejsce,
Alicja Staszek – III miejsce
.
Wszyscy uczestnicy finału otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureatki nagrody książkowe.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych intelektualnych zmaganiach.