Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza
5 grudnia członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z koordynatorkami wolontariatu p. Magdaleną Pinterą – Wall i p. Justyną Zbierkowską, opiekunką Szkolnego Koła Caritas p. Agnieszką Krzysztofik oraz nauczycielką muzyki p. Wiolettą Sobieraj wzięli udział
w obchodach Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, które odbyły się w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach. Jak co roku, uroczystość ta dostarczyła wszystkim dużo niezapomnianych wrażeń. We wspólnej zabawie wzięli udział członkowie grupy wolontarystycznej "Agrafka", PCK i szkolnych kół wolontariatu. Wolontariusze z naszego gimnazjum przygotowali specjalnie na tę uroczystość piosenkę opisującą działania wolontarystyczne, w których uczniowie z naszej szkoły prężnie biorą udział. Było to jedne z nielicznych wystąpień Szkolnych Klubów Wolontariatu. Gościem specjalnym podczas imprezy była Monika Kuszyńska, z którą każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie oraz otrzymać od niej autograf. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za poświęcanie swojego wolnego czasu na rzecz włączania się w akcje niosące pomoc potrzebującym.