Akcja "Jemy, aby żyć, nie żyjemy, aby jeść"
Towarzystwo Przyjaciół Pabianic rozpoczyna realizację akcji skierowanej do młodzieży gimnazjalnej naszego miasta. Akcja ma na celu podniesienie świadomości młodego pokolenia na temat prawidłowego odżywiania się oraz ewentualnych następstw złych nawyków żywieniowych. W XXI wieku w dobie fast food -ów oraz modyfikowanej żywności bardzo ważnym elementem dbania o zdrowie jest wiedza na temat odżywiania się. Akcja pod roboczym hasłem "Jemy, aby żyć, nie żyjemy, aby jeść" (cytat Sokrates) ma dać naszym 13 -16 latkom fachową wiedzę i zachęcić do kształtowania prawidłowych postaw żywieniowych w dorosłym życiu. Część merytoryczna akcji przygotowana została przez Pana Piotra Raczyńskiego doktora nauk medycznych.
15 listopada 2012 o godzinie 14.30 w Gimnazjum nr 3 w Pabianicach Pan doktor przeszkolił około 100 nauczycieli pabianickich gimnazjów. Nauczyciele otrzymali odpowiednie materiały i będą później prowadzić zajęcia wśród uczniów. Przewidziane są także spotkania z rodzicami.

Towarzystwo Przyjaciół Pabianic - organizator akcji ma nadzieję, że proponowana tematyka zainteresuje młodzież i przyczyni się do wzrostu świadomości społecznej w temacie odżywiania się.