Występ członków Stowarzyszenia „Arka Noego”
W dniu 4 czerwca w naszej szkole, w ramach zadania publicznego służącego rozwiązywaniu problemów alkoholowych, realizowanego przez Chrześcijańską Misję „Nowa Nadzieja”, współfinansowanego przez prezydenta Miasta Pabianic, wystąpili członkowie Stowarzyszenia „Arka Noego” z p. Piotrem Stępniakiem (bohaterem serialu dokumentalnego TVP1 pt. „Byłem gangsterem”) na czele. Zarówno p. Stępniak, jak i jego współpracownicy, obecnie terapeuci ds. uzależnień, opowiadali o wstrząsających przeżyciach związanych z zażywaniem alkoholu i narkotyków. Mówili oni o własnych, przykrych doświadczeniach życiowych i ciągłym poszukiwaniu właściwych dróg. Opowieści przeplatane były pytaniami do uczniów, na które chętnie uczniowie odpowiadali. Prowadzący uświadomili wiele prostych prawd życiowych, których człowiek w biegu nie zauważa i o których często zapomina. Mówili o bólu i cierpieniach oraz o tym, jaką cenę trzeba czasami zapłacić za błędy własne i swoich bliskich. Poruszono wiele tematów związanych z zagrożeniami, jakie czyhają w obecnym świecie na młodych ludzi. Młodzież i nauczyciele byli bardzo zadowoleni ze spotkania, Otwartość, szczerość i bezpośredniość prowadzących w kontakcie z uczniami dały świadectwo pełnego obrazu zagrożenia narkomania i alkoholizmem. Wywołały też głęboką refleksję nad sensem i istotą życia. Spotkanie uświetniły piosenki rap w wykonaniu prowadzących oraz krótkie filmy profilaktyczne. W tej wspaniałej lekcji profilaktyki wzięły udział następujące klasy: I e, I g, I i, II c, II d, III d.