Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - Edycja 2013
Dnia 19 kwietnia 2013 roku odbyły się eliminacje powiatowe Turnieju BRD organizowane przez Komendę Powiatową Policji w Pabianicach. Turniej został przeprowadzony na terenie Szkoły Podstawowej nr 3. Pierwsze miejsce w Turnieju zajęło gimnazjum z Piątkowiska, drugie gimnazjum z Lutomierska. Uczniowie naszej szkoły Sebastian Drobniewski z kl. 3F, Kamil Sokalski z kl. 3F i Piotr Sosiński z kl. 3G zajęli trzecie miejsce wśród ośmiu startujących gimnazjów. Eliminacje składały się z trzech części. Najpierw uczniowie pisali test, następnie zaliczali tor przeszkód ustawiony na sali gimnastycznej. Trzecia część to obserwowana i oceniana przez policjanta jazda w miasteczku ruchu drogowego. Sebastian najlepiej ze wszystkich uczestników turnieju przejechał trasę w miasteczku ruchu drogowego, drugie miejsce zajął w teście i trzecie w pokonywaniu toru przeszkód.
Nagrody wręczał Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego wraz z przedstawicielką Starostwa Powiatowego w Pabianicach
Uczniów do Turnieju przygotowała p. Irena Gawrońska.
Serdecznie gratulujemy.