Pieszy Integracyjny Rajd Burego Misia
22 czerwca 2013 roku młodzież gimnazjum nr 3 wzięła udział w kolejnej edycji Rajdu Integracyjnego Burego Misia o Puchar Starosty Powiatu Pabianickiego. Celem rajdu była integracja osób sprawnych i niepełnosprawnych.
Na trasie czekały na uczestników 4 zadania do wykonania: rozwiązywanie krzyżówki rajdowej, rzuty do kosza, odbijanie piłki tenisowej, konkurs wiedzy o WTZ i Stowarzyszeniu Jesteśmy Tacy. Rajd zakończył się w siedzibie Stowarzyszenia „Granica”, gdzie można było skosztować kiełbaski z grila. Jako niespodziankę przygotowano pokaz grupy antyterrorystycznej.
Opiekę nad młodzieżą sprawowali opiekunowie Szkolnego Koła Turystycznego: wicedyrektor szkoły p. Andrzej Mielczarek oraz p. Tomasz Madaliński.