Ogólnopolskie Dni Caritasu

Podczas Ogólnopolskich Dni Caritasu nasz szkolny Caritas pojechał pod opieką Pani Agnieszki Krzysztofik na zjazd do Gniezna. Całe wydarzenie działo się przed Katedrą Gnieźnieńską, gdzie było wiele atrakcji.

Pierwszego dnia uczestniczyłyśmy we mszy św. i marszu ewangelizacyjnym ulicami Gniezna po którym był wielki tort świąteczny , który miał 9 pięter. Został on zrobiony z 3000 jajek, 190 kg mąki i 90kg cukru. Głównym wydarzeniem był koncert Arki Noego, podczas którego wszyscy wspaniale się bawili. Po nim pojechałyśmy do szkoły, w której znajdował się nocleg.

Rano następnego dnia były warsztaty a następnie msza św. z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych pod przewodnictwem Prymasa Polski abpa Józefa Kowalczyka, a po niej nastąpiło zwiedzanie katedry i powrót do domu.  Podczas podróży była ciepła i przyjazna atmosfera, a uczestniczkom tej wycieczki pozostało dużo miłych wspomnień.

Bardzo dziękujemy Pani Agnieszce Krzysztofik za zorganizowanie tego wyjazdu – uczennice z Caritasu.