Drzewko Serc
Szkolne Koło Caritas działające w Gimnazjum nr 3 od września tego roku pod opieką p. Agnieszki Krzysztofik, przygotowało DRZEWKO SERC. Na serduszkach umieszczone były marzenia najbardziej potrzebujących uczniów naszej szkoły. Po rozmowie z ks. proboszczem Adamem Mikułą parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego owe drzewko zostało umieszczone w tamtejszym kościele. Księża tej parafii na mszach św. w czasie ogłoszeń parafialnych przedstawili cel tego przedsięwzięcia i zaprosili wszystkich parafian obecnych do wzięcia udziału w tej akcji.
W akcję zaangażowała się również dyrekcja naszej szkoły pedagodzy oraz niektórzy nauczyciele za co z całego serca dziękuję.
Dnia 16.12.2012 r. w kościele czekały na nas pięknie przygotowane paczki. Zaangażowanie parafian przerosło nasze najśmielsze oczekiwania do pomocy w zrealizowaniu niektórych marzeń włączył się również świeżo powstały Caritas Parafialny. Za co serdecznie dziękuję.
W dniu 21.12.2012 r. wspólnie z Dyrekcją Szkoły i pedagogami naszego gimnazjum rozdaliśmy naszym uczniom przygotowane prezenty. Po ich otwarciu pojawiły się łzy wzruszenia, radość, uśmiech, zdziwienie i zaskoczenie oraz wypieki na policzkach a zarazem słowa podziękowania za te wspaniałe paczki, które były spełnieniem najskrytszych marzeń dzieci.
Dzięki tym którzy ufundowali te upominki nasi uczniowie uwierzyli, że warto mieć marzenia bo nie żyjemy na bezludnej wyspie i zawsze znajdą się wkoło nas ludzie o wielkich sercach.
Wszystkim, którzy przygotowali te wspaniałe prezenty jeszcze raz bardzo dziękujemy.
Za otwartość i pomoc oraz wielką życzliwość składam podziękowanie wszystkim księżom z parafii Miłosierdzia Bożego w Pabianicach.
Pragnę na zakończenie podziękować sześciu dziewczynkom z klasy II, które należą do Szkolnego Koła Caritas za wykonanie drzewka i serc, oraz za ich wielkie zaangażowanie i bezinteresowność.
Dziękuję Wam dziewczynki i cieszę się że jesteście.

Opiekun Szkolnego Koła Caritas
Agnieszka Krzysztofik