Ferie w mieście
W ramach akcji „Ferie w mieście” odbył się turniej szachowy zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1. Była to już czwarta edycja popularnych zawodów, w której wzięli udział młodzi szachiści z pabianickich szkół.
W jednodniowym turnieju I miejsce zajął Piotr Sosiński (Gim. nr 3), który po zaciętej dogrywce wygrał z Janem Dudą (SP nr 3). Na III miejscu był Jakub Duda (SP nr 3), a na IV m. – Kacper Lesień (Gim. nr 1).
- Na następny turniej zapraszamy latem do naszej szkoły w czasie wakacji – zaprosili Adam Krzoska i Daniel Pawłowski, animatorzy sportu i organizatorzy.
Piotr Sosiński (na zdjęciu) – uczeń klasy trzeciej Gimnazjum nr 3 – zwycięzca turnieju szachowego zorganizowany w ramach akcji „Ferie w mieście”. Było to jego trzecie zwycięstwo w zimowych turniejach w ostatnich latach. W szachy gra już osiem lat, ale lubi też inne konkurencje sportowe. W siatkówkę gra w reprezentacji szkoły, a lekkoatletyką interesuje się od dawna.

tekst i foto: Aleksander Duda