XII Powiatowy Konkurs Fizyczny
W dn. 14 maja 2013 roku odbyła się 12 edycja Powiatowego Konkursu Fizycznego organizowanego przez nauczycieli fizyki z Gimnazjum nr 3 w Pabianicach przy współpracy P. Anny Hartleb metodyk PODN i DM.
W tym roku szk. Konkurs odbywał się pod hasłem „ Mechaniczne skutki oddziaływań” i składał się z dwóch części. W pierwszej części uczniowie mieli do rozwiązania test wielokrotnego wyboru, a w drugiej rozwiązywali zadania otwarte.
W Konkursie wzięło udział 19 uczniów z 6 gimnazjów z Pabianic i powiatu pabianickiego. Konkurs odbywał się pod patronatem Starosty Powiatu Pabianickiego.
Uzyskane wyniki świadczą o bardzo dobrym przygotowaniu uczniów.
I miejsce zajął uczeń Gimnazjum nr 3 w Pabianicach- Kamil Sokalski – opiekun P. Bożena Szczecińska
II miejsce ex aequo zajęli uczniowie :
- Magdalena Jaśkiewicz- Gimnazjum nr 1 w Pabianicach- opiekun P. Marta Cygan
- Aleksander Magda- Gimnazjum w Piątkowisku- opiekun P. Teresa Gwizdała
- Jan Kisielewicz – Gimnazjum nr 3 w Pabianicach opiekun P. Zofia Tuzikiewicz
III miejsce zajął Kamil Piątkowski z Gimnazjum w Piątkowisku- op. p. Teresa Gwizdała