Przedstawienie
„Kopciuszek w XXI wieku”
Jak co roku, podczas Dni Otwartych naszej placówki, pierwszoklasiści gimnazjum w ramach projektu zaprezentowali swoje zdolności aktorskie uczniom klas 6. szkół podstawowych i maluchom z przedszkola.
Przez dwa dni przedstawiali niezwykle radosną i żartobliwą wersję znanej bajki o Kopciuszku. W rolę tytułową wcieliła się Aneta Szalewska z Ih, królewiczem został Krystian Paszkiewicz (Ic), macochę zagrała Ola Zakrzewska (Ic), a w rolach złych sióstr wystąpiły Wiktoria Jurek (Ih) i Iga Zielińska(Ih). Ponadto w sztuce pojawili się: Kacper Kopycki (Ih) jako herold i ochmistrz w jednej osobie, Kamil Wojciechowski (Ih) –sklepikarz, Adrian Kunikowski (Ih) – strażnik, Albert Herman (Ih) – tancerz, Damian Doliwka (Ia), Norbert Gorzkiewicz (Ia) i Sebastian Tarapacz (Ic) – mieszczanie, Klaudia Rydzyńska (Ih), Ala Staszek (Ih), Małgosia Wajerowicz (Ia), Magda Simura (Ia) – mieszczki, Maciek Łaski (Ia) – sprzedawca lodów, Weronika Jeżowska (Ia) – dobra wróżka. W bajkowe czasy wprowadziły widzów narratorki: Patrycja Ludwisiak (Ih) oraz Julia Dyba (Ih).
Młodzi aktorzy rozbawili publiczność poczuciem humoru, lekkością gry oraz znakomitą dykcją. Układy taneczne do hitów „Gangnam Style”, „Ona tańczy dla mnie”, kostiumy i dekoracje stanowiły dodatkowy walor inscenizacji. Za te ostatnie odpowiedzialne były uczennice z klasy Ia: Wiktoria Bednarska, Żaklina Kubicka oraz Julia Wdowińska.
Ponadto Agnieszka Mackiewicz (Ic) i Julia Wdowińska (Ia) zaprezentowały swój talent muzyczny – zagrały na skrzypcach, co niewątpliwie urozmaiciło przedstawienie.
Wszystko to sprawiło, że publiczność nagrodziła występujących gromkimi brawami, a organizatorki panie Izabela Zakrzewska, Monika Jaworska oraz Dorota Gwiazdowska (układająca choreografię ) spotkały się z uznaniem nauczycieli będących na spektaklu.
Dobrze byłoby, gdyby potencjał młodych ludzi, pełnych pasji można było zaprezentować szerszej publiczności, wystawiając podobne projekty w MDK-u i MOK-u, czego serdecznie życzymy gimnazjalistom i paniom polonistkom.

Julia Fijołek I Bi