Wicemistrzowie Województwa Łódzkiego
 W dniu 07.05.2013r. reprezentacja chłopców naszego Gimnazjum wzięła udział w Finale Wojewódzkim w koszykówce, który odbył się w Łowiczu. W zawodach udział wzięły reprezentacje: Gimnazjum nr 3 Pabianice, Gimnazjum nr 22 Łódź, Gimnazjum nr 3 Sieradz, Gimnazjum nr 2 Łowicz. W meczu półfinałowym Gimnazjum nr 3 z Pabianic pokonało Gimnazjum nr 22 z Łodzi 64:60 . W meczu finałowym o pierwsze miejsce Gimnazjum nr 3
z Pabianic uległo Gimnazjum nr 2 z Łowicza 37:43
Chłopcy zaprezentowali się bardzo dobrze i wywalczyli II miejsce w Województwie Łódzkim, zdobywając srebrne medale i okazały puchar. Artur Szczerkowski 2c z naszej drużyny został wybrany do Dream Team Finału. Aby zająć tak wysokie miejsce w województwie drużyna najpierw musiała wygrać turnieje kwalifikacyjne na szczeblu miasta, powiatu, rejonu i półfinału wojewódzkiego.
Reprezentacja Gimnazjum, którego opiekunem jest p. Dorota Lewandowska, wystąpiła w następującym składzie: