Koncert w Państwowej Szkole Muzycznej
Dziś uczestniczyliśmy w kolejnym koncercie przygotowanym przez uczniów i nauczycieli PSM I i II stopnia w ramach współpracy naszych szkół, nawiązanej w tym roku szkolnym.
Inicjatorką tych koncertów jest p. Wioletta Sobieraj – nauczyciel muzyki w naszej szkole. Koordynatorką i organizatorką z ramienia szkoły muzycznej jest p. Małgorzata Karcz – nauczyciel i akompaniator tej szkoły.
Koncertu tym razem wysłuchały klasy I g, I h, I i, w sumie 75 uczniów.
W koncercie wystąpili uczniowie naszego gimnazjum, a także zaproszeni uczniowie innych szkół.
1. Aleksandra Starowicz - z klasy klarnetu p. Grzegorza Głaszcza – wykonała Koncert Es – dur cz. III Rondo F. Rosettiego – Rosslera z akompaniamentem p. Małgorzaty Karcz.
2. Bartek Baranowski z klasy akordeonu p. Macieja Ćwiklińskiego wykonał Scherzino B. Dowlasza i Sonatinę B. Górnika.
3. Karina Oset z klasy fortepianu p. Jolanty Prusisz - wykonała Arabeskę E – dur C. Debussiego.
4. Kamil Majewski klasa gitary p. Jacka Matuszewskiego – wykonał Etiudę swingującą Yasuij Tanaki.
5. Natalia Wierzbowska klasa skrzypiec p. Marii Uptas –Michalak – wykonała Romans nr 1 H. Vieuxtemps z akompaniamentem p. M. Karcz.
6. Bartek Likoński klasa klarnetu p. Przemysława Kędzi – wykonał Rondo L. Kozelucha z akompaniamentem P. Sławomira Beśko.
7. Kasia Szynk klasa fortepianu p. J. Prusisz – wykonała Etiudę g – moll H. Berensa.
8. Aleksandra Szymańska klasa fletu p. Jolanty Siniarskiej wykonała Menueta z Suity h – moll J. S. Bacha z akompaniamentem p. M. Karcz.
9. Hubert Górka klasa waltorni p. Zbigniewa Sanojcy – wykonał Romans L. van Beethovena z akompaniamentem p. S. Beśko.
10. Aleksandra Pietrucień klasa skrzypiec p. Rafała Rydygera – wykonała Oberka G. Bacewicz z akompaniamentem p. M. Karcz.
11. Paweł Florczuk klasa fortepianu p. B. Wąsickiej – wykonał Etiudę D – dur Loschhorna i Preludium c – moll J. S. Bacha.
12. Duet: Magdalena Duda - flet i Kamil Majewski – gitara, wykonali temat z filmu „Śniadanie u Tiffany’ego”, przygotowany przez p. Gabrielę Fogel.