Konkurs Wiedzy o Polskim Parlamentaryzmie
Dnia 27 lutego 2013r. odbył się w naszej szkole Konkurs Wiedzy o Polskim Parlamentaryzmie. Konkurs był zorganizowany przez przedstawicieli biur: Senatora RP Przemysława Błaszczyka i Posła na Sejm RP Piotra Polaka dla uczniów szkół gimnazjalnych z powiatów: kutnowskiego, łęczyckiego, łowickiego, pabianickiego i poddębickiego.
Celem konkursu było poszerzenie wiedzy na temat historii polskiego parlamentaryzmu oraz współczesnej roli i funkcjonowania Sejmu i Senatu.
Udział w konkursie wzięło 21 uczniów.
Laureaci:
I miejsce – Adrianna Zasada (opiekun p. E. Zawada)
II miejsce – Kinga Kowalska i Michalina Sadowska (opiekunowie: p. E. Zawada i p. B. Grzesiak)

Laureaci otrzymali nagrody książkowe. Wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.
Nagrodą za I miejsce jest ponadto bezpłatny wyjazd laureata do Warszawy w 2013r. wraz
z opiekunem, podczas którego uczestnicy zwiedzać będą m. in. Sejm, Senat, Belweder, Pałac Prezydencki i inne obiekty stolicy.

Szkolni opiekunowie konkursu
Jolanta Marczuk, Barbara Grzesiak