I Konkurs Piosenki Europejskiej
29 maja w Gimnazjum w Rzgowie odbył się I Konkurs Piosenki Europejskiej, w którym wzięli udział uczniowie z naszej szkoły.
Konkurs miał na celu poszerzanie wiedzy kierunkowej, pobudzanie zainteresowań w zakresie nauki języków obcych, doskonalenie umiejętności wokalnych, odkrywanie piękna muzyki.
Z naszego gimnazjum w konkursie wzięli udział:
1. Karolina Skrobiszewska i Aleksandra Parafiniuk zaśpiewały piosenkę zespołu „One direction” pt.: „Rock me”, przy akompaniamencie – Kamila Błażyńskiego (gitara).
2. Agata Brzozowska - piosenkę zespołu „Lykke Li” pt.: „I Follow You”.
3. Małgorzata Orpel - piosenkę zespołu „The Conells” pt.: „74 – 75”, z akompaniamentem Kamila Majewskiego (gitara).
4. Karolina Paradowska – piosenkę zespołu „Nightwish” pt.: „Turn loose Mermainds”.
5. Małgorzata Orpel i Kamil Majewski wystąpili w piosence zespołu „The Xx’s” pt.: „Crystalised”, z akompaniamentem Kamila Błażyńskiego (gitara).
6. Natalia Otocka, Adrianna Sobczak, Katarzyna Przybysz, Kamil Majewski wystąpili w piosence zespołu „The Beatles” pt.: „Twist and shout”, z akompaniamentem Kamila Błażyńskiego (gitara).
Opiekę nad wykonawcami sprawowała pani Wioletta Sobieraj.
Konkurencja była bardzo duża i mimo, że nie uzyskaliśmy żadnej nagrody i tak bawiliśmy się super. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wypadniemy lepiej. Tego życzymy wszystkim przyszłym uczestnikom.