Rekolekcje wielkopostne dla klas I i II

„Rozpięty na ramionach
Jak sokół na niebie
Chrystusie, Synu Boga
Spójrz, proszę na ziemię.”

Rekolekcje to możliwość odnowienia swojego przymierza z Bogiem i przypomnienie najważniejszych dla nas prawd.

W czasie tych rekolekcji w kościele Miłosierdzia Bożego naprawdę dużo się działo.

Rekolekcje wielkopostne dla uczniów klas pierwszych i drugich prowadził ksiądz misjonarz Damian Wyżkiewicz z kościoła NMP Różańcowej w Pabianicach. Temat rekolekcji „To się nie uda”, przekornie nawiązywał do naszych marzeń, pasji i nadziei z nimi związanych. Mogliśmy porozmawiać o naszych zainteresowaniach i podejmowanych w związku z nimi decyzjach.

Podczas rekolekcji modliliśmy się także śpiewem, a pomagał nam przy tym chór w połączeniu ze scholą pod kierunkiem p. Wioletty Sobieraj, która wraz z p. Agnieszką Krzysztofik pomagały w realizacji tematów rekolekcyjnych.
Na koniec bardzo serdecznie podziękowaliśmy księdzu rekolekcjoniście za głoszone nauki, p. Agnieszce Krzysztofik za przygotowanie młodzieży i pomocy w realizacji rekolekcji a także p. Wioletcie Sobieraj za oprawę muzyczną, przygotowanie chóru i scholi, wszystkim nauczycielom, młodzieży, ministrantom, księżom z parafii i innym, którzy uczestniczyli w tych rekolekcjach.

Wszystkim serdeczne Bóg zapłać
oraz Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!

PROGRAM REKOLEKCJI dla klas I i II w kościele Miłosierdzia Bożego 4-6.03.2014 TO SIĘ NIE UDA!

4 marca, poniedziałek – „Nasze marzenia”.
• na wstępie: filmik o nartach.
• nauka z rekwizytami (rower, piłka, itp.).
• filmik: „Moje marzenia”.
• piosenka: „Ziemia, którą mi dajesz…” (z pokazywaniem).
• quiz z nagrodami – Nie bój się, tylko wierz!
• zadanie – napisać o swoich pasjach, marzeniach.
• piosenka na koniec: „Rozpięty na ramionach”.

5 marca, wtorek – „Nasze ucieczki”.
• Piosenka „Gdyby wiara twa” (z pokazywaniem).
• pantomima o spowiedzi w wykonaniu uczniów klasy II g.
• nauka o mechanizmach obronnych.
• wprowadzenie do piosenki
„Talitha kum” ( Dziewczynko wstań) –śpiewa Magda Czestkowska z klasy I a.
• nauka o warunkach spowiedzi.
• zadanie – napisać nasze prośby.
• spowiedź, w trakcie: filmik „Cyrk motyli”.
• po spowiedzi: zapalanie światełek i ułożenie ich w kształcie krzyża.
• Komunia św. i piosenka: „Rysuję krzyż”.

6 marca, środa – „Nasze nadzieje”.
• Msza św., na wstępie: „Rozpięty na ramionach”, na ofiarowanie: „Ta krew”, na Komunię św.: „Rysuję krzyż”,
na zakończenie: „Ziemia, którą mi dajesz…”
• W ramach darów ofiarnych: nasze pasje i prośby.
• Podanie sobie dłoni na znak pokoju i Dziękczynienie:
• WYSTĘPY uczniów „Moje pasje”.