Trójka Streetball
W dniu 08.06.2013 r. na boisku Gimnazjum nr 3 odbył się Turniej o Mistrzostwo Gimnazjum nr 3 w koszykówce ulicznej dla dziewcząt i chłopców „Trójka Streetball”.
Turniej pod opieką p. Doroty Lewandowskiej i p. Justyny Michalak zorganizowali realizujący projekt edukacyjny uczniowie naszego gimnazjum.
W turnieju wzięły udział następujące drużyny: Lepsi od Was, FC Kasia, Fire Ball, Liczą się tylko sterydy, ASG, Haba Baba, Block Tigers, Basket lotos. Zespoły grały w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Do półfinału awansowały drużyny z pierwszego i drugiego miejsca w grupie a finały zostały rozegrane systemem pucharowym. Mecze rozgrywane przez drużyny były bardzo zacięte i miały wyrównany poziom. W finale o trzecie miejsce drużyna Block Tigers przegrała z zespołem Liczą się tylko sterydy 5:7. W meczu o Mistrzostwo Gimnazjum nr 3 drużyna Haba Baba zwyciężyła zespół ASG 11:5. Mecze półfinałowe i finałowe dostarczyły wielu emocji i wrażeń. Na zakończenie wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy a najlepszym trzem drużynom zostały wręczone medale.