Rocznica pierwszej masowej deportacji Polaków na Syberię
Społeczność uczniowska naszej szkoły w niedzielę 10 lutego 2013 r. uczciła kolejną rocznicę pierwszej masowej deportacji około 200 tysięcy Polaków na Syberię – zwaną poniżej „nieludzką ziemią”. Wspólnie z Sybirakami zrzeszonymi w pabianickim kole, władzami samorządowymi miasta, powiatu, organizacjami kombatanckimi i zaproszonymi gośćmi uczestniczyliśmy w uroczystej Eucharystii, którą celebrował ks. Jacek Gasiński CM – proboszcz parafii NMP Różańcowej. Po mszy - poczty sztandarowe i zgromadzeni przeszli pod tablicę upamiętniającą te wydarzenia – odmówiono modlitwę, złożono kwiaty, odśpiewano hymn Sybiraków.
Druga część spotkania odbyła się w sali parafialnej przy herbacie. Uczniowie z naszej szkoły przedstawili okolicznościowy program słowno – muzyczny pod kierunkiem p. Wioletty Sobieraj, p. Andrzeja Pasińskiego.
Opiekunami młodzieży byli p. Ewa Zawada, p. Wojciech Kania.
Dyrekcja Szkoły dziękuje pocztowi sztandarowemu, Samorządowi Uczniowskiemu, grupie reprezentacyjnej i młodzieży, która wzięła udział w tej uroczystości.