II Turniej Strzelecki o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 3 w Pabianicach
4 kwietnia w Klubie Strzeleckim „WALTER” w Pabianicach odbył się II Turniej Strzelecki o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 3 w Pabianicach p. Włodzimierza Stanka. W zawodach uczestniczyła młodzież ze szkół powiatu pabianickiego.
W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 14 w Pabianicach. Indywidualnie najlepszy wynik uzyskała uczennica z tej szkoły Karolina Plucińska.
W poziomie szkół gimnazjalnych zwyciężyło Gimnazjum nr 3 w Pabianicach. W konkurencji PPN 10 najlepiej strzelała Agnieszka Widz - uczennica Gimnazjum nr 3, a w konkurencji KPN 10 Mikołaj Raczyński - Gimnazjum w Dobroniu.
Wśród szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie. Indywidualnie zwyciężyli Jakub Wartalski (KPN 10) - Z.S.C.K.R. w Widzewie i Świątek Dawid - ZS nr 1 (PPN 10).
18 kwietnia br. odbyło się uroczyste rozdanie nagród. Szkoły otrzymały pamiątkowe puchary, a najlepsi zawodnicy upominki książkowe z rąk dyrektora Gimnazjum p. Włodzimierza Stanka.
Turniej zorganizowali nauczyciele Gimnazjum nr 3: panowie Tomasz Madaliński i Andrzej Pasiński.
Organizatorzy serdecznie dziękują Pani Katarzynie Wiśniewskiej oraz Panu Bolesławowi Wiśniewskiemu za pomoc w przeprowadzeniu turnieju oraz Pani Wioletcie Sobieraj za muzyczną oprawę uroczystości rozdania nagród.

Część artystyczna w wykonaniu Klubu Miłośników Kultury i Sztuki pod tytułem „Piosenka rockowa”.

1. Fragment kultowej ballady rockowej „Stairway to Heaven” – „Schody do nieba”. zespołu Led Zeppelin.
• Kamila Błażynskiego, grającego na gitarze elektrycznej z klasy III b
• Damiana Wąsika, gitara elektryczna klasa II h
• Pawła Florczuka, fortepian I g
• Aleksandry Szymańskiej, flet I a
• Magdaleny Czestkowskiej, skrzypce I a
• Natalii Niedzińskiej flet II a

2. „Autumn Leaves” – „Jesienne liście” utwór amerykańskiej gitarzystki i piosenkarki Evy Cassidy.
• Kamili Wawszczak, naszej absolwentki - śpiew
• Kamila Majewskiego – gitara, klasa III g
• Pawła Florczuka – fortepian, I g.

3. „Hello" – to utwór z 1984 roku autorstwa amerykańskiego wokalisty Lionela Richie.
Utwór w wykonaniu:
• Natalii Niedzińskiej – flet ( klasa II a)
• Pawła Florczuka – fortepian ( I g)

4. „Flows in You” – „Rzeka płynie w tobie”, utwór pochodzący z filmu „Twilight” czyli „Zmierzch” z 2008.
• Aleksandry Kozioł, – skrzypce II i
• Michaliny Mikołajczyk – fortepian II i.

5. „Hallelujah” - Leonarda Cohena, utwór z filmu „Shrek” z 2001 roku.
Utwór w wykonaniu:
• Magdaleny Czestkowskiej z chórkiem ( Klaudia Becht, Justyna Maćkowiak, Sandra Kail – II h oraz Aleksandra Szymańska I a),
• Pawła Florczuka – fortepian I g
• Kamil Błażyński - gitara elektryczna III b.

W role narratorów / recytatorów wcielili się:
• Małgorzata Orpel III f
• Maciej Tomaszewski III f.

Pomysł, aranżacje i przygotowanie – p. Wioletta Sobieraj, opiekun klubu.

Szczegółowe wyniki turnieju