Wycieczka do Władysławowa
W dniach 13 – 16 maja 2013 roku uczniowie klas I g, I h, II g, III a wypoczywali nad Bałtykiem w ośrodku Baltic Sport w Chłapowie koło Władysławowa. Celem wycieczki było poznanie zabytków, tradycji i środowiska naturalnego Pomorza, a w szczególności Półwyspu Helskiego, a także czynny wypoczynek i integracja grupy. W drodze nad morze uczniowie zwiedzali skansen w Szymbarku ze słynnym „domem na głowie” i najdłuższą deską świata. W programie była także wyprawa na Hel, wejście na latarnię morską, wizyta w fokarium, w Juracie, zwiedzanie Władysławowa, Gdańska, a w nim nowoczesnego stadion piłkarskiego PGE Arena. W międzyczasie uczniowie mogli korzystać z bazy sportowej ośrodka: boisk i krytego basenu. Niespodzianką dla nich było spotkanie z Neptunem i chrzest morski oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek, w czasie którego ujawniło się wiele wokalnych talentów. Niestety, po czterech dniach uczniowie wrócili do szkoły, ale bogatsi o wiele niezapomnianych wrażeń i nowych znajomości. Wycieczkę zorganizowały i opiekę nad uczestnikami sprawowały: p. M. Brzezińska, p. W. Czyżewska, p. A. Krzysztofik, p. I. Ruszer, p. I. Zakrzewska.

(tekst - I. Zakrzewska, zdjęcia – A. Krzysztofik)