Szkolne wróżby andrzejkowe
29 listopada – wigilia św. Andrzeja - to w tradycji ludowej wieczór poświęcony wróżbom.
Aby tradycji stało się zadość w dniu 29.11.2013 r. naszym Gimnazjum zorganizowano dla wszystkich uczniów wróżby andrzejkową.
Dzięki pięknym dekoracjom świetlica szkolna na kilka godzin przemieniła się w miejsce wróżb i czarów. Już od rana można było zauważyć, że coś się będzie działo. W powietrzu czuć było magię :)
Uczniowie z poszczególnych klas pierwszych, drugich i trzecich z sekcji organizacyjnej przygotowali różnorodne, ciekawe i często zaskakujące wróżby. Każdy mógł się dowiedzieć, jaka przyszłość jest mu pisana. Nie zabrakło też tradycyjnego lania wosku.
Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby.
Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.
Wiele śmiechu i radości dostarczały uczniom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie.
Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały a dowodem na to są poniższe zdjęcia.