Turniej Badmintona
W dniu 06 października 2013 w Pabianicach w Powiatowej Hali Sportowej przy II LO ul. Św. Jana, został rozegrany I Turniej Badmintona dla nauczycieli, dzieci i młodzieży. Turniej miał na celu popularyzację tej dyscypliny sportu i był pierwszym krokiem do wprowadzenia w szkołach programu Shuttle Time. Jest to program do nauki badmintona w szkołach, w ramach którego doskonalone będą wszelkie niezbędne cechy i zdolności motoryczne.
Do turnieju zgłosiło się 90 uczestników (Pabianice, Łódź, Piotrków Trybunalski, Łęczyca oraz Kalisz) grających w 6 kategoriach. Łącznie zostało rozegranych 210 meczy, na 7 kortach. Organizatorem turnieju pod patronatem Starosty Pabianickiego Pana Krzysztofa Habury oraz Dyrektora II LO im. Królowej Jadwigi w Pabianicach Pana Krzysztofa Zajdy był Uczniowski Klub Sportowy KORONA.
Jak zwykle liczna reprezentacja naszego Gimnazjum, pod opieką p. D. Gwiazdowskiej i p. D. Małolepszego, wystąpiła w następującym składzie:
Dziewczęta: Mróz Natalia 3a, Kurzawa Aleksandra 3g, Szkudlarek Agata 3g, Kukieła Magda 3f, Lenart Monika 3f, Miller Aleksandra 3f, Warmińska Julia 3f, Michalak Kinga 3e, Góra Natalia 3a, Hanke Julia 1a, Mróz Agata 1c, Federkiewicz Natalia 1h
Chłopcy: Krawczyk Wiktor 3b, Streit –Wlaźlak Jan 2g, Karasiński Maciej 1h
Natalia Mróz, jako zawodniczka UKS KORONA Pabianice, nie brała udziału w grach lecz wystąpiła w roli sędziny i służyła cennymi uwagami i pomocą naszym zawodnikom.
Indywidualnie najlepsze okazały się:
II miejsce - Aleksandra Kurzawa 3g
III miejsce - Julia Warmińska 3f