Jasełka z Małym Księciem
Z okazji świąt Bożego Narodzenia 20 grudnia odbyły się wigilie klasowe z wychowawcami i nauczycielami szkoły. Spotkaniom towarzyszył świąteczny nastrój w atmosferze pełnej życzliwości nastąpił punkt kulminacyjny uroczystości – łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń.
Następnie nauczyciele i pracownicy naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu świątecznym. Uczniowie Szkolnego Koła Caritas wraz z uczniami klas 1-3 oraz szkolny chór przygotowali i przedstawili Jasełka z Małym Księciem. W specjalnie przygotowanych kostiumach na tle ruchomej scenografii , przenieśliśmy się z współczesności do Betlejem. Głównym przesłaniem przedstawienia było pokazanie przez gościa z innej planety, że miłość jest najważniejsza. Mały Książe tłumaczył napotkanym osobom czym jest miłość i to, ze Jezus ją nam przynosi.
Pamiętajmy-Ocalmy więc Miłość ,która do nas przychodzi. Po występie, który wzbudził u wielu głębokie wzruszenia i wprowadził wszystkich w iście świąteczny nastrój głos zabrali przedstawiciele samorządu uczniowskiego, którzy złożyli wszystkim obecnym świąteczne życzenia. Następnie pan dyrektor Włodzimierz Stanek życzył zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, pomyślności i spełnienia marzeń w Nowym Roku. Po części artystycznej i ciepłych życzeniach dzieliliśmy się opłatkiem, a na stole nie zabrakło wigilijnych potraw. Były to chwile pełne uroku i radości.

Przedstawienie jasełkowe zostało przygotowane pod kierunkiem p. Agnieszki Krzysztofik i p. Marka Słowika
Oprawę muzyczną przygotowała p. Wioletta Sobieraj
Scenografię przygotowały uczennice z klasy IIB I IIC pod opieką p. Beaty Debich