Międzyszkolny Konkurs dla Gimnazjalistów
W dniu 10.12.2013r. grupa uczniów z I i II klas integracyjnych naszego Gimnazjum, została zaproszona do udziału w Międzyszkolnym Konkursie dla Gimnazjalistów „Świąteczne inspiracje”, zorganizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 im. Janusza Korczaka w Łodzi.
Zabawa polegała na uczestnictwie w konkurencjach z zakresu gastronomii i ogrodnictwa, której tematem przewodnim były święta Bożego Narodzenia. Uczniowie, którzy zostali „ogrodnikami” mieli za zadanie stworzenie stroika świątecznego, „kucharze” natomiast musieli ozdobić świąteczne pierniczki. Uczestnicy zabaw bardzo dobrze się bawili i wykazali się ogromną inwencją twórczą.
W czasie, kiedy komisja konkursowa ustalała wyniki zabawy – mieliśmy okazję obejrzeć szkołę i internat, zapoznać się z ofertą kształcenia i warunkami nauki w ośrodku. Obejrzeliśmy również przedstawienie dotyczące twórczości Juliana Tuwima.
Reprezentacja naszej szkoły, pod opieką p. A. Rosińskiej, p. E. Milczarek i p. D. Gwiazdowskiej wystąpiła w następujących składach:
„Ogrodnicy”: Marta Bednarowicz 2c, Kinga Nowakowska 1d, Adrian Witmajer 2b, Krzysztof Chrzanowski 1b , Dominik Jasitczak 2b , Dawid Kamiński 1d
„Kucharze” : Karolina Sęczkowska 1b, Hubert Szanda 2c, Krystian Kowalczyk 2a, Adrian Figiel 2b, Rafał Wota 1d
Bardzo miło nam ogłosić, że w konkurencji stroików świątecznych:
- I miejsce zajęła Marta Bednarowicz 2c
- II miejsce zajęła Kinga Nowakowska 1d
W konkurencji ozdabiania pierników:
- I miejsce zajęła Karolina Sęczkowska 1b

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!