Powiatowy Konkurs Fizyczny na doświadczenie „ Fizyka łatwiejsza niż myślisz”
W dn. 15 . 01. 2014. nasza szkoła gościła uczestników Powiatowego Konkursu Fizycznego organizowanego przez PODN i DM „ Fizyka łatwiejsza niż myślisz”. Celem konkursu było przedstawienie przez zespoły uczniowskie doświadczeń fizycznych z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku. W konkursie uczniowie klas trzecich gimnazjum i pierwszych szkół ponadgimnazjalnych przedstawili 12 doświadczeń.
Miło jest nam zakomunikować, że uczniowie naszej szkoły zajęli drugie i trzecie miejsce.
II miejsce zdobyła drużyna w składzie Mateusz Marciniak i Michał Budziński z kl. 3i, którzy przedstawili model płuca, zaprezentowali i wyjaśnili sposób oddychania.
Uczennice Maria Napieralska, Aleksandra Kozioł, Milena Sysio z kl. 3i zajęły III miejsce, przedstawiając ciecz nieniutonowską oraz prezentując zachowanie się tej cieczy w różnych warunkach. Opiekunem obu drużyn była p. Bożena Szczecińska.
Konkursowi towarzyszył pokaz filmów nakręconych przez uczniów o tematyce fizycznej. Wśród filmów wyróżnionych znalazł się film nakręcony przez uczennice z kl. 3i Aleksandrę Komorowską, Natalię Wierzbowską, Michalinę Mikołajczyk. Opiekunem drużyny była p. B. Szczecińska.