Ślubowanie klas pierwszych
16 października 2013 roku pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i zostali przyjęci w poczet pełnoprawnych uczniów naszego gimnazjum.
Przysięgali:
• Dbać o honor i tradycje szkoły oraz godnie reprezentować jej imię na zewnątrz
• Kształtować ambicję i dumę z godnego miana gimnazjalisty
• Rzetelną nauką i pracą wypełniać pokładane w nas nadzieje naszych nauczycieli, wychowawców i rodziców
• Wyrabiać w sobie siłę woli, prawość charakteru, koleżeństwo i chęć niesienia pomocy innym
• Szanować poglądy i przekonania swoich kolegów i koleżanek
• Dbać o piękno mowy ojczystej i wyrażać się w sposób kulturalny
• Czcić i szanować symbole szkoły, miasta i kraju oraz nasze wartości narodowe
• W imię odwagi i prawdomówności wytrwać we własnym ślubowaniu

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego i przemówieniem p. dyr. Włodzimierza Stanka, który złożył życzenia wszystkim pierwszoklasistom i ich wychowawcom.
Ślubowanie przygotowali i przeprowadzili: Natalia Grala, Błażej Łukaszewicz, Agata Brzozowska przy pomocy opiekunek Samorządu Szkolnego.
Program artystyczny dotyczący historii szkoły przedstawili starsi koledzy pod kierunkiem p. W. Sobieraj, p. M. Bieleckiej, p. M. Jaworskiej, p. I. Zakrzewskiej.